چگونه پیشنهاد ازدواج دهیم؟ - (( با یه کلیک یه عمر حالشو ببر ))

31 اردیبهشت 1389 ساعت 16:45

قابل توجه آقا پسرهای شاخ شمشاد!

پیشنهاد ازدواج دادن بی شک یکی از مهمترین و بزرگترین گامهایی میباشد که تا به حال برداشته اید. شما خواهان آن هستید که در آن لحظه همه چیز عالی و به بهترین نحو پیش رود و از آن مهمتر که میخواهید پاسخ وی مثبت باشد! چنانکه نکات زیر را در هنگام پیشنهاد ازدواج مد نظر قرار دهید امکان اینکه شانس موفقیت شما افزایش یابد، زیاد است.

1- مطمئن شوید که فرد مناسبی را برگزیده اید
واضح است اما حقیقت امر آن است که ازدواج چیزی نیست که بخواهید بخاطر انگیزه های آنی وارد آن گردید. ممکن است شما دیوانه وار همدیگر را دوست داشته باشید اما اگر همسرتان خواهان فرزند باشد اما شما نه، ازدواج شما قطعاً زیاد دوام نخواهد آورد و یا آنکه ارزشهای شما با ارزشهای همسرتان متفاوت باشد. اگر در مورد فردی که میخواهید با وی ازدواج کنید تردید دارید، بهتر است بیشتر درباره آن بیاندیشید.

2- مطمئن شوید هر دوی شما آمادگی دارید
پیش از آنکه پیشنهاد ازدواج دهید درباره اینکه در زندگی به دنبال چه اهدافی هستید، حتی اهداف 50 سال آینده خود با یکدیگر صحبت کنید. هر چه بیشتر با یکدیگر در مورد آنچه برای شما حائز اهمیت میباشد گفتگو کنید بیشتر متوجه آن میگردید که آیا با یکدیگر تفاهم و سازگاری دارید یا خیر. همچنین باید از لحاظ مالی آمادگی داشته باشید. اگر شما قادر نیستید که مخارج خود را تأمین کنید، بهتر است نامزدی خود را به تعویق بیاندازید.

3- از پدر و مادر وی اجازه بگیریـد
شما ابتدا باید بدانید که آیا اگر پیش از ازدواج با پدر و مادر وی مشورت کرده و اجازه بخواهید، آنها را خوشنود میسازد یا خیر. این نکته شاید عجیب به نظر آید اما شما که نمیخواهید پدر زن و مادر همسر آینده خود را برنجانید؟ این عمل برای آنکه دلشان را بدست بیاورید بسیار مؤثر خواهد بود.

4- به طریقی پیشنهاد بدهید که خوشایند وی باشد
به پیشنهاد ازدواج هـمچون یک هدیه به بانوی زندگی خود بنگرید. آن را به طریقی طرح ریزی کنید که باب میل و سلیقه وی بوده و مطابق با شخصیتش باشد. آیا وی رومانتیک است و یا اهل تفریح و شوخ طبعی؟ آیا میل دارد بطور محرمانه از وی خواستگاری کنید و یا روی دیوار درخواست خود را بنوسید؟

5- درباره هدیه دادن به وی تصمیم بگیرید
برای دخترها و زنان هیچ چیز مبهوت کننده تر از یک هدیه غیر منتظره و غافلگیر کننده حلقه برلیان نمیباشد. اما اگر توان مالی شما اجازه این کار را به شما نمیدهد، برای یک حلقه مناسب بودجه شما کفایت میکند. اما حتماً پیش از آنکه حلقه را خریداری کنید از نوع سلیقه وی اطلاع یابـید. این کار را میتوانید با سؤال کردن از دوستان و یا خانواده وی و یا مشاهده نوع جواهر آلاتی که وی استفاده میکند انجام دهید. اما بسیاری از دختران تمایل دارند هنگام انتخاب حلقه خودشان حضور داشته باشند. به هرحال باید به خواسته های وی احترام بگذارید.

مطمئن گردید پاسخ وی مثبت میباشد
هنگامیکه پیشنهاد ازدواج میدهید، باید مطمئن باشید که پاسخ وی "بله" خواهد بود. شما میباست از قبل در مورد ازدواج بـه اندازه کافی صحبت کرده و کاملاً از آن چه طرف مقابل از یک شریک زندگی بلند مدت انتظار دارد، آگاهی یافته باشید. درست است که میخواهید پیشنهاد ازدواج شـما برای او سورپریز باشد اما نباید بی مقدمه دست به این کار بزنید.


7- افراد زیادی را از قصد و تصمیم خود آگاه نسازید
شما ممکن است وسوسه شوید که قصد خود را با دوستان و خانواده خود در میان بگذارید. اما عاقلانه تر آن است که این خبر را تنها با یکی دو تا از دوستان و یا نزدیکان صمیمی خود در میان گذاشته و به آنها اطمینان داشته باشید که رازدار و محرم اسرار شما میباشند.


8- پیشنهاد خود را از حفظ نکنید
صرفنظر از آنکه کجا و چگونه پیشنهاد ازدواج میدهید، باید آن با نهایت صداقت و ابراز عشق حقیقی شما نسبت به وی همراه باشد. از قبل در مورد حرفهایی که میخواهید به او بزنید یادداشت بردارید اما دقیقاً آنها را از بر نکنید. در آن لحظه به وی بگویید که چرا وی یـک فرد استثنایی بوده و چرا شما خواهان آن میباشید که باقی عمر خود را با وی سپری کنید. باید جملات شما از دلتان برآید او میخواهد با یک مرد ازدواج کند و نه یک ربات!

9- مکان و زمان مناسب را بیابید
مکانی کـه پیشنهاد ازدواج میدهید میتواند رستوران، پارک، سینما و یا لب دریا باشد. اما بهتر است مکانی انتخاب گردد که برای هر دوی شما خاطره انگیز بوده و شما را به یاد خاطرات گذشته بیندازد. فاکتور زمان نیز بسیار مهم میباشـد اگر وی شرایط سختی را سپری میکند، اگر خسته و یا گرفتار دغدغه های شخصی و شغلی خود میباشد و یا آنکه از دست کسی عصبانی اسـت، زمان مناسبی برای این کار نمیباشد.

10- او را دستپاچه نکنید
شما ممکن است بخواهید پیشنهاد خود را برای جهانیان فریاد بزنید و یا حداقل برای همسایگان مجاور خود! اما مراقب باشید اشتیاق بی حد شما کار دستتان ندهد. اگر وی شخص درونگرا بوده و از آنکه مرکز توجه دیگران واقع گردید بیزار میباشد، بهتر است این کار را بطور خصوصی با وی در میان بگذارید.

11- انتظار همه نوع پیشامدی را داشته باشید
صرفنظر از همه نقشه ها و طرح ریزی ها، امکان دارد امور دقیقاً آن طوری که شما و یا وی تصور میکردید پیش نرود. خود را برای واکنشهای احتمالی آماده کنید. او ممکن است دستپاچه شده و یا هیجان زده گردد و یا آنکه کاملاً آرام و بی تفاوت باقی بماند. وی ممکن است بگوید: "بله-خیر" و یا "شاید". شما ممکن است تصور کنید وی را کاملاً میشناسید اما از پیش داوری و آنکه پاسخ وی چگونه خواهد بود پرهیز کنید چون ممکن است مأیوس گردید.

12- اگر پاسخ وی منفی بود مأیوس نشوید
همواره احتمال آن که وی "نه" بگوید وجود دارد. اما دلسرد نشوید با او صحبت کنید و علت عدم آمادگی وی را جویا گردید. وی ممکن است تنها به زمان بیشتری نیاز داشته باشد و یا آنکه اصلاً وی دختر مناسبی برای شما نباشد. اگر این طور باشد بهتر است همین حالا پی بـه آن ببرید تا آنکه پس از ازدواج.

13- خیلی زود و یا خیلی دیر پیشنهاد ندهید
زمان معینی برای پیشنهاد ازدواج وجود ندارد اما بهتر است پس از تنها گذشت 2 هفته از آشنایی خود با وی پیشنهاد ازدواج ندهید! زمان پیشنهاد ازدواج هنگامی است که شما برای مدتی کافی به یکدیگر متعهد شده باشید. همچنین زیاد وقت را تلف نکنید شجاع باشید و حـرف دلتان را بزنید. اگر هم خیلی هم کمرو میباشید، میتوانید پیشنهاد خود را در قالب نامه برای دختر مورد علاقه خود ارسال کنید
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo